Нова версiя нашого сайту
http://ua.polonia.org.ua українською мовою     http://polonia.org.ua польскою мовою
 
 
21 06 2011 - 21:26:20

 Сюжет на місцевому телебаченні ТВ-Бердянськ — 21.06.2011

Інтерв'ю голови правління Польського товариства “Відродження” Олексія Сухомлинова.


17 06 2011 - 15:22:38

 Візит Генерального Консула Польщі у Харкові Яна Ґраната в Бердянську

На початку варто зазначити, що це був перший візит консула у нашому регіоні з моменту його призначення на цю посаду наприкінці минулого року. Тому місцеві поляки хотіли якнайширше представити свою роботу, спрямовану на відродження й поширення польськості, а також популяризації знань про країну предків.

Візит розпочався пополудні 27 травня. Консул Ян Ґранат узяв участь у відкритті виставки картин поляка з Бердянська Людвіга Ґодлевського, виставки, влаштованої з приводу 120-ої річниці з дня його народження. Звертаючись до поляків Бердянська й гостей, що були присутні на відкритті виставки, консул зазначив, що такого типу заходи є надзвичайно істотним моментом у житті польської діаспори, оскільки вони документують сліди присутності польської культури закордоном й надають певного сенсу екзистенції поза вітчизною-матір’ю.


26 05 2011 - 22:25:47

 Польське слово в Бердянську

Члени Головного Правління Польського культурно-освітнього товариства “Відродження” та Редакції першої в Україні полонійної інтернет-сторінки не один рік обмірковували можливість видання власної газети польською й українською мовами, газети, яка б інформувала мешканців регіону про життя й діяльність польської громади, а передусім – такої, яка б розповсюджувала знання про Польщу й пропагувала демократичні цінності європейської спільноти.

Завдяки багатолітнім контактам Польського товариства “Відродження” з редакцією найстаршої газети Бердянська “Південна зоря” у 2011 році щомісяця з’являтиметься додаток, підготовлюваний і редагований групою журналістів польського походження. Це завдання реалізовуватиметься завдяки підтримці Канцелярії Сенату Польщі. Саме верхня палата польського парламенту та Фонд “Допомога полякам на Сході” здійснюють підтримку польської діаспори за кордоном.

Дивись в PDF

20 05 2011 - 15:35:48

 Дні польської культури в Бердянську

Головне Правління Польського культурно-освітнього товариства “Відродження” 23–29 травня 2011 року організовує Дні польської культури в Бердянську.

У рамках Днів польської культури в Бердянську відбудеться:

 • відкриття виставки картин Людвіга Годлевського, місцевого художника – поляка;
 • презентація рекламного листка з приводу 120-річчя з дня народження Людвіга Годлевського;
 • міжнародний науковий семінар щодо проблем полікультурності запорізького регіону;
 • концерт польської класичної музики;
 • відвідання місць, пов’язаних з польськістю, зокрема Польського Дому, Центру польської мови й культури, костелу й парафії, кабінету безоплатної лікарської допомоги, сиротинця й школи, де відбуваються заняття польської мови;
 • виставка польської книги й демонстрація польських кінофільмів.
 • 23–27 травня 2011 року гостями Товариства “Відродження” будуть члени представники Вищої професійної школи ім. Станіслава Сташіца в Пілі на чолі з ректором професором, доктором габілітованим Адамом Марцінковським. 26 травня відбудеться зустріч гостей з Польщі з керівництвом Бердянського університету менеджменту і бізнесу, метою якої буде обговорення перспектив подальшої співпраці між обома вишами.

  27–28 травня з візитом у Бердянську перебуватиме група (з 45 осіб) членів товариства “Креси”, яке об’єднує шанувальників польсько-українського пограниччя в усій Польщі.

  Відкриття виставки картин Людвіга Годлевського і презентація буклету «Людвіг Годлевський – Художник, Лікар, Поляк, Патріот» відбудеться 27 травня 2011 року о 16.00 у музеї міста Бердянська по вул. Дюміна.

  Наступного дня, 28.05.2011, о 13.00 у приміщенні Музичної школи відбудеться концерт польської класичної музики.

  Сердечно запрошуємо до участі всіх зацікавлених.


20 05 2011 - 15:16:28

 Х Ювілейний Всесвітній День Полонії і Поляків за Кордоном

Установлене за ініціативи Сенату свято припадає на 2 травня, Однак, у цьому році, з огляду на беатифікацію Яна Павла ІІ, святкування офіційно перенесено на 6–7 травня. Урочистості відбувалися в Україні, у Вінниці й Бердичеві. До участі у святкуванні було запрошено й голову Польського культурно-освітнього товариства “Відродження” кандидата філологічних наук, доцента Олексія Сухомлинова. Варто згадати, що два роки тому на запрошення Сенату Польщі О. Сухомлинов уже брав участь у заходах з нагоди Всесвітнього Дня Полонії і Поляків за Кордоном, що відбувалися в Афінах.

Візит у Вінниці маршалок (голова) Сенату Богдан Борусевіч і члени делегації розпочали із зустрічі з представниками органів місцевої влади, зокрема – з губернатором Вінницької області Миколою Джигою. Потім у Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. Тімірязєва маршалок Сенату відкрив виставку, присвячену Іґнацію Падеревському і поклав квіти під меморіальною дошкою, присвяченою Юзефу Пілсудському.


20 05 2011 - 15:04:28

 Національне Свято Конституції 3 Травня


Урядовий Закон, або Конституція 3 Травня, був третім у світі й першим у Європі основним законом. Ухвалений на Чотирирічному Сеймі у 1791 році демократичною партією як результат компромісу з прокоролівською партією, він був результатом прагнень до налагодження внутрішніх відношень у Речі Посполитій після І поділу. Цей Закон установлював засади устрою, що відкривав нову сторінку в історії Польщі.

Основні положення Конституції

Конституція залишала становий устрій з певними дрібними змінами: було значно зменшено впливи магнатства на вибори, Сенат і органи управління країною. Вона виключала також з сеймиків (законодавчих зібрань) шляхту, яка не мала посесій, проте становила найзаповзятливішу клієнтуру магнатів. У законі про вибори феодальний ценз шляхетського народження було замінено буржуазним цензом володіння власністю. Міщанам гарантовано право набуття багатств і отримання дворянського титулу.


27 02 2011 - 16:52:56

 Фільм про поляків Бердянська

П'ятнадцять років тому, на початку дев'яностих років ХХ століття, виникла одна з найстарших полонійних організацій, що діють на терені південно-східної України. Це було Польське культурно-освітнє товариство «Відродження». Саме цій організації та особам, що причетні до її діяльності, і присвячена ця робота. Це наше дослідження виникло внаслідок багатомісячної праці її авторів, які намагалися відповісти на запитання: як же сталося (як дійшло до того), що понад 1000 кілометрів на схід від кордонів польської держави несподівано з'явилася група осіб польського походження, яка добре бачила свої цілі й усвідомлювала своє призначення.


26 12 2010 - 12:34:13

 Різдво Христово в Польскому Домі


16 05 2010 - 19:35:32

 Конференція кафедр полоністики в Інституті Польської філології Жешувського університету (Польща)


12-13 травня 2010 у Інституті польської філології Жешувського університету відбулося пленарне засідання кафедр полоністики, в якому на запрошення польської сторони був присутній Голова PKOT "Відродження", директор Центру польської мови і культури Бердянського університету менеджменту і бізнесу к.ф.н Олексій Сухомлинов.

27 04 2010 - 20:47:09

 Дні польської культури. Концерт присвячений 200-річчю Ф.Шопена. Бердянськ, 23.04.2010 р.

Публікуемо калька фотографій (більше дивись тут) з концерту, який відбувся в Бердянську в рамах Днів польскої культури і святкування двохсотріччя Фредеріка Шопена "Chopin2010".
Переход на страницу  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
 ПІДТРИМКА САЙТУ:
Сенат Республіки Польща


Фундація "Pomoc Polakom na Wschodzie"