Нова версiя нашого сайту
http://ua.polonia.org.ua українською мовою     http://polonia.org.ua польскою мовою
 
 
Зінчук ОленаДата народження: 12 грудня 1985 р.
Місце народження: Бердянськ, Україна
Знак зодіаку: Стрілець, по китайському гороскопу – Віл.

Олена неймовірно цілеспрямована особистість, причому усе досягається завзятою працею, вважає себе відповідальною за всіх і завжди. Близькі називають Оленку "мама Тереза", а мама – "моя зоряна дитина". Не тільки через особливе розташуванню родимок, але і по малюнку, намальованому Леною в 4 рочки - це був кристал дуже правильної форми", дивовижної колористики і неймовірно красивий. Коли в неї запитали: "Що це?"

– Це камінчик, я його бачила...

– Де бачила?

– Не знаю...

І зараз, їй, дорослій дівчині, дуже часто сняться дивні сни про космос...

Співати та писати вірші Лєна почала дуже рано. У 6 років Лєна пішла одночасно у дві школи – у загальноосвітню і музичну – по класу фортепіано. Вона активно бере участь у різноманітних шкільних, міських конкурсах, олімпіадах, з улюблених предметів – математика, мови, літератури, а також у всіх музичних конкурсах, що проводилися у музичній школі; грає твори, що виходять далеко за рамки шкільної програми, намагається складати музику. У 2000 р. Олена з відзнакою закінчує музичну школу, але продовжує займатися музикою.

У музичній школі їй пропонують підготувати концертну програму і виступ з її доробком. Але... пісня, сцена усе більше поглинають Олену, і вона усерйоз вирішує займатися співом, бере участь у міських конкурсах і фестивалях: "Ранкова зірка Бердянська", "Фортуна", "Зорецвіт"; у всеукраїнських конкурсах "Азовські вітрила", "Зорепад", "Ми-українські" – всюди займає призові місця. Без її участі не обходиться жодний міський культурний захід, м'яка манера виконання імпонує публіці, виконує пісні на українській, польській, російській, англійській мовах.
Влітку 2001 р. у складі молодіжної делегації Центра польської культури "Bіesіada" Польського Товариства "Відродження" Лєна відвідала Польщу, де в підготовленій годинній програмі виконувала польські й українські пісні в Жешуві, Мичковцях, Тичині.Кошти, зібрані підчас концертів були передані мешканцям Польщі, що постраждали від повені.

На міжнародному фестивалі культури Кресів Олена виступила з піснею незабутньої Анни Герман, чим викликала хвилю оплесків. Поляки зі сльозами на очах слухали Лену Зінчук – юну Анну Герман з Бердянська.

Лєночка – дуже серйозна, проте романтична особистість і репертуар її пісень такий ж. Це пісні Анни Герман, Анни Янтар, Ані Лорак, Олександра Пономарьова, Оксани Білозір, Мариан Кері. В даний час для Лєни пише пісні запорізький композитор Валентин Галун і бердянська поетеса Ліза Бер. Нова пісня готується до всеукраїнського конкурсу "Азовські вітрила".
Але Олена не тільки романтик, але й прагматик – вона знає, наскільки складне просування до артистичної кар'єри. І особливих "зоряних" ілюзій не має. Сцена – це хобі, це відпочинок. А головна мрія цієї чудової дівчини – телевізійна журналістика. Тому не менше часу вона приділяє мовам: українській, польській, російській й англійській. Багато читає, пише вірші.
Поєднувала навчання у загальноосвітній школі та на українсько-польському факультеті Бердянського інституту підприємництва. У лютому 2002 року відвідала в числі студентів Вищу школу в Жешуве, де пройшла курси польської мови. Тепер навчається у столичному вузі в Києві.

Саме головне в цій тендітній, цілеспрямованій дівчині те, що Олена щиро вірить, що майбутнє України в ній, у таких же шістнадцятирічних хлопцях і дівчатах. І про це свідчать рядка з її останньої балади "Вірю в твоє майбутнє, Україно" :

Почуй мене, зіронько
Одну з доньок твоїх...
Рветься моє серденько
Як пташка в політ
Вірую я щиро, що над Україною
Ніколи не згасне вранішня Зоря
Зоря нашої надії в майбутнє твоє

Україно моя!!!

 ПІДТРИМКА САЙТУ:
Сенат Республіки Польща


Фундація "Pomoc Polakom na Wschodzie"